Автобуска несреќа во Истанбул, има настрадани

  • October 3, 2017
Автобус се преврте денеска во Истанбул, во реонот на Бахчешехир, при што има настрадани патници, објави телевизијата НТВ.

На местото на несреќата се испратени амбулантни возила, а засега не се соопштени други детали.

Претходно «
Следно »

loading…