Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

АДВОКАТ НАПАДНАТ СО НОЖ: Пензионер нападнал адвокат во Тетово со нож!

User Rating

Адвокатот Бујар Сабриу денеска околу 12 часот бил нападнат со нож при што се здобил со исеченица на прстот, а потоа бил удрен со столче во неговата канцеларија во градскиот трговски центар во Тетово.
noz3-3-

Ова денеска го истакна портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, кој рече дека осомничен за нападот е В.А.(72) од Тетово.

– Осомничениот напаѓач влегол во канцеларијата каде моментално работел адвокатот и меѓу нив најпрво започнала вербална расправија. Во една момент напаѓачот извадил нож и го прободел адвокатот во прстот од левата рака. Потоа го удрил со столче. Некако адвокатот успеал да се извлече од канцеларијата и се упатил кон Тетовскиот Основен суд каде се сокрил. Додека бегал кон Тетовскиот суд напаѓачот трчал по него со ножот. За кратко напаѓачот е приведен, изјави Јосифоски.

loading...

На Сабриу му била укажана лекарска помош во Тетовската клиничка болница по што тој бил пуштен на домашно лекување. Увид извршиле екипи на полицијата и Јавното обвинителство и се работи на целосно расветлување на случајот. Според неофицијални податоци, до инцидентот дошло поради нерасчистени односи меѓу двајцата околу сопственоста на адвокатската канцеларија каде се случил нападот.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ