Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

АКО СЕ ПОВТОРИ, ЌЕ ГО ЗАПАЛИМЕ ЃОРЧЕ: Жителите на Ѓорче Петров гневни, го предупредија градоначалникот да превземе мерки!

User Rating

Жителите на Ѓорче Петров се гневни на полицијата, затоа што не си ја извршуваат добро работата откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, уште протестираат голем број на жители кај училиштето „Мирче Ацев“ .

„Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“, изјавуваат револтираните жители пред новинарските екипи излезени на терен.

Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ , откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа.

loading...

Жителите кои се собраа на улицата „Борис Сарафов“ трврдат дека на оваа улица секојдневно има трки со мотори и автомобили, а полицијата не презема ништо. Протестот продолжува.

loading...

1 Comment

  1. Trpe

    Od noviot gradonacalnik moze samo da se pobara da se slika i nisto povekje bidejki za drugo ne e sposoben !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ