Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

АЛБАНЕЦ УАПСЕН СО 10 КИЛОГРАМИ КОКАИН: Долетал од Сао Паоло со 10 килограми кокаин, уапсен во Истанбул

5%
User Rating

Дрогата била завиткана со посебна хартија која оневозможува идентификација од контролорите на аеродромот.

Истанбулската полиција, на меѓународниот аеродром „Ататурк“ уапсила албански државјанин откако во неговата патна торба открила 9,7 килограми кокаин.

loading...

Албанецот со иницијали Н.К.(48) пристигнал со авионот кој долетал од Сао Паоло, Бразил.

Дрогата била завиткана со посебна хартија која оневозможува идентификација од контролорите на аеродромот.

Во меѓувреме успешна акција во спречување обид за швец на скапа дрога имала и грчката полиција, која уапсила албанска државјанка и запленила пет килограми хероин.

При конторла во нејзиниот стан во Солун полицијата заленила и седум мобилни телефони, електрична вага и 8.365 евра. Во интерес на истрагата идентитетот на уапсената не е соопштен. (МИА)

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ