АМЕРИКАНСКИ РАКЕТИ И БРИТАНСКИ ВОЕНИ ОТРОВИ: Либанската војска открила магацин на Ал Нусра полн со американски ракети и Британски воени отрови!

  • August 18, 2017

Либанската војска во таен магацин на терористичката организација „Ал Нусра фронт“ пронашла ракети „земја-воздух“ и противтенковски ракети ТОВ од американско производство, пренесува агенцијата ројтерс

Војниците ги пронашле ракетите откако од терорисите ослободиле неколку позиции во северо-источен Либан.

Претходно, заменик шефот на сириската дипломатија Фејсал Мигдад изјави дека отровните супстанци кои се пронајдени во напуштените складишта на терористите во Алепо и во источен Дамаск се произведени од САД и Велика Британија.

Претсатвниците на компаниите негираат дека се вмешани во испорак на муниција во Срија. Пентагон, исто така, соопштува дека не давале хемиско оружје на терористите.

Претходно «
Следно »