Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

АМЕРИКАНСКИ РАКЕТИ И БРИТАНСКИ ВОЕНИ ОТРОВИ: Либанската војска открила магацин на Ал Нусра полн со американски ракети и Британски воени отрови!

97%
User Rating

Либанската војска во таен магацин на терористичката организација „Ал Нусра фронт“ пронашла ракети „земја-воздух“ и противтенковски ракети ТОВ од американско производство, пренесува агенцијата ројтерс

Војниците ги пронашле ракетите откако од терорисите ослободиле неколку позиции во северо-источен Либан.

Претходно, заменик шефот на сириската дипломатија Фејсал Мигдад изјави дека отровните супстанци кои се пронајдени во напуштените складишта на терористите во Алепо и во источен Дамаск се произведени од САД и Велика Британија.

loading...

Претсатвниците на компаниите негираат дека се вмешани во испорак на муниција во Срија. Пентагон, исто така, соопштува дека не давале хемиско оружје на терористите.

loading...

5 Comments

 1. ss

  Amerikanskoto “Deep State” na koe Baily e poslusen sluga e najgolemata teroristicka organizacija na svetot. Sekoj koj e so niv e krvav neprijatel.

 2. СПС

  Треба да си ги провериме и нашите складишта!

 3. Kurafte

  America vs America

 4. kire

  STVARNO NEMA SMISLA VINA DA SE FRLA VRZ SAD I ENGLESKA ONI POJMA NEMAAT SO OVA SAMATA AL NUSTRA STAVILA OBICNI LEPENKI NA ORUZJETO I OTROVITE ZNACI TIE VOOPSTO NE SE KRIVI . GLEDATE LI DO KADE IDE NIVNATA LUDOST PRI VAKOV DOKAZ TIE NE SE VINOVNI . SAMO JAS MISLAM DEKA BOCVANA IM GO DALA OVA ORUZJE POSTO TAMU SE PROIZVEDUVA . VIDI VIDI BEZ NISTO GI NABEDUVAAT STVARNO NESIMPATICNO OPTUZUVANJE KOGA BOCVANA E FATENA NA DELO .

 5. Trpe

  Verojatno se Ruski bidejki zapdnite demokratii ne prizveduvaat vakvi raboti osven koga ne gi gleda nikoj vo Vitenam frlaa duri i za dago unnistuvaa i rastiteniot svet a ne za unistuvanje na ludje

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ