Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

АПАСИЕВ СО ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА: Битанги и апаши се преставуваат како “великани“ на работниците!

User Rating

Унверзитетскиот професор Димитар Апасиев кој во исто време е дел од политичката партија Левица, преку цитат од Џон Кенет Галбрајт ја прокоментира информацијата дека министерката за Труд и социјална политика Мила Царовска ќе го предводи првомајскиот работнички протест.

-Водењето политика која привидно ги штити РАБОТНИЦИТЕ може, во очите на јавноста, да ги претвори т.н. синдикални лидери – тие обични битанги и апаши – во ‘великани‘ на синдикалното движење“
(проф. Џон Кенет Галбрајт) #МилаЦаровскаЌеГоПредводелаПрвомајскиотПротест – напиша професорот Апасиев на неговиот фејсбук профил.

 

loading...

„Водењето политика која привидно ги штити РАБОТНИЦИТЕ може, во очите на јавноста, да ги претвори т.н. синдикални лидери…

Posted by Димитар Апасиев on Thursday, 19 April 2018

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ