Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ: ВМРО-ДПМНЕ го повика Заев, да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори!

5%
User Rating

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДС и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за расипничкото и неодговорно владеење на СДС. Само така ќе се расчистат дилемите, односно забуните кои се створија бидејќи денес беше објавена истата оваа анкета, изработена од истите луѓе пред само еден месец која покажала сосема други резултати, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

 

loading...

Според Анкетата од крајот на месец јули, велат од партијата, резултатите од МЦМС покажале дека ВМРО-ДПМНЕ e со стабилна предност пред СДСМ. Имено, на прашањето Доколку утре се одржат избори за која партија би гласале, 27.1 отсто од испитаниците се одлучиле за ВМРО-ДПМНЕ, додека за СДСМ 22.7 отсто.

-Народот најдобро ќе каже дали се случило нешто во последните 30 дена за така драстично да се смени мислењето, односно дали Законот за двојазичност, договорот со Бугарија, укинувањето на планираното покачување на пензиите или тендерите кои Кочо Анѓушев си ги дели на себе придонеле за зголемување на рејтингот на Зоран Заев, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

2 Comments

  1. името

    hihihi… hihi… bas ste slatki…. belkim imate nekoja druga strategija?

  2. Temelko od Zrze

    da be toj ko vas glup e i naiven ke isleze sigurno, da vi ebam kukavicite vmrovski go gnasite imeto VMRO , toj edvaj cekase da dojde na vlast , vie mu ja dadovte na tacna sega ke ve ebe kako saka , nikogas vie nema da dojdete na vlast , vie go izgubivte in narodot koj vi veruvase ,Gruevski so negovata tajfa da siodi od VMRO pod hitno, kukavici i placi picki ne ni trebaat.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ