Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

БАЛКАНОТ ПОД СНЕГ:Се јавија првите проблеми во Србија, Босна, Хрватска и Романија

100%
User Rating

Снегот кој беше најавен за викендов го покри целиот Балкански полуостров, а со тоа се јавија и првите проблеми.

Во делови од Србија утрово температурата е под нулата, а во градовите кои се со надморска висина над 1000 метри има снег од 10 сантиметри, а во некои повисоки делови снежната покривка достигнува дури 15 сантиметри.

loading...

Инаку во делови од земјата има и забрана за движење поради натрупаниот снег, а екипите се веќе на терен, јавуваат српските медиуми.

Снег на планинските предели денеска вее и во Босна, Хрватска и Романија.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ