Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

БАША ОТКРИ: Еди Рама ја претвори Албанија во плантажа со канбис

5%
User Rating

Со дрогата тие криминалци држат стотина милиони евра во свои раце, повеќе и од полицијата и војската што имаат на располагање-вели Баша.

alb_basa

Лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша во интервју за виенски „Стандард“ откри дека премиерот Еди Рама е водач на нарко клановите кои всушност управуваат со земјата.

loading...

Тој најави дека неговата партија нема да учествува на изборите се додека не биде прекината врската помеѓу дрогата криминалот и владата.

-Во парламентот и во градоначалничките фотелји седат раководители кои никогаш не биле во политиката.Она што им е заедничко е што седеле во европските затвори поради трговија со дрога,жени оружје и проституција.

Со дрогата тие криминалци држат стотина милиони евра во свои раце, повеќе и од полицијата и војската што имаат на располагање-вели Баша.

Европската унија и САД го повикаа Баша да учестува на изборите на 18 јуни но ако не го стори и тоа би било демократија.

loading...

2 Comments

 1. atanas

  BASA TI BLAGODARIME ZA TOA STO GO KAZUVAS DEKA ALBANIJA E PRETVORENA VO KOKAIN DRZAVA
  STALNO BILA DROGA DRZAVA
  SITE OVA CEL SVET GO ZNAAT DEKA ALBANIJA E NARKO DRZAVA PA ZATOA IMATE PODRSKA OD DROGERASKITE EVROPSKI ZEMJI NA KOI IM TRBA ITE KAKO MNOGU MNOGUN DROGA PA ZATOA MAKEDONIJA KE BIDE SLEDNA ZEMJA KADE DROGATA KE BIDE NA PRVO MESTO AU PICKU MATERIN ALBANSKA STO SE ZAMARAM SO VAKVO PLEME NENORMALNO

 2. Stranec

  Nie gi znaeme aljbancite koi se I sto se…
  Shverc, ubistva, droga, prostitucija, trgovija so organi I oruzje….vo beskraj…ete toa se aljbancite.
  Ebate Evropa I Amerika sto se prodadoa na drogerashki klan!!! Fuck you EU & USA, fuck you dickheads!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ