Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

БОРИСОВ ДОБИ ОРДЕН ОД ХАШИМ ТАЧИ: Орден за независност, поради заслугите на Борисов во борбата за слобода и независност на Косово

30%
User Rating

Косовскиот претседател Хашим Тачи му додели на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, Орден за независност за неговите заслуги за слободата и независноста на земјата.

Висока државна награда се предава по повод десетгодишнината од прогласувањето на независноста на Косово, објави владината прес-служба.

„Овој орден е за лични заслуги и личен ангажман во поддршка на Косово, за заслугите на бугарскиот народ за развојот на пријателските односи меѓу двете земји, за престојниот состанок во Софија. Знаеме дека Бугарите ќе не сретнат насекаде и насекаде ќе го почувствуваме бугарскиот дух“, рече претседателот на најмладата балканска држава, Хашим Тачи.

loading...

„Го прифаќам ореднот како знак кон бугарскиот народ, кој страдаше во војната, но отсекогаш ја поддржувал борбата за слобода, независност, демократија, мир и просперитет на целиот регион“, рече премиерот Бојко Борисов, цитиран од бугарска „Нова“.

loading...

20 Comments

 1. Dimitar Makedonski

  Se potvrduvaat i se neguvaat ZAEDNIČKITE FAŠISTIČKI KORENI NA ŠIPTARO/BOLVARSKIOT IDENTITET!

  • Иван

   Верно!!!!!А ти пък си комунист -титовист.Оди да целуваш газа на лазар колишев(намерено е с малка буква).Кога да очакваме да построиш комунизма?

   • Fikus

    Hahhaha tataristan demokraticheski:-))))
    Jbg sklepani za 2 cherveni I 2 min

    • Иван

     Така ли си направен.Личи ти.За мене майка ти ще направи ли намаление?

     • Fikus

      Ocigledno si ” strkan sas lazica” – ako si prav tatar ke znaes sto znaci ama posto si pobugarceno kopile ja idi prasaj ja majka ti dali se sekava Za 1 ili 2 cherveni si praven Na zelen pazar

     • Иван

      Вчера маjка ти ми напраи намаление.Прашаj jа данас праи ли.Како беше-пушенjе 1 денар,ебане-2денара.Дава ли на кредит како по рано да доведа уште 3-4 приjателе

 2. Аминта

  Можеби имаат исто татарско потекло од зад Кавказ?

  • Иван

   Не ,албанците са хунзи от Пакистан.Рода са на едни безродни педераси без идентитет и история от 2 листа писана в белград.Е сега ти се изясни……

   • LUCIFER MORNINGSTAR 666

    Ај, денес ми е еднодимензионален ден }:-).
    Те заборавив, и метастазите на ганглиите ти пораснале,а? 😉
    А море, ресенодроид, ептен си забегал!
    Идентитет и историја со илјадници години. БЕЗ коњојебство! 🙂
    Туку, Хаше и Бојче генетски слични по лик и дело… Ќе да ми те потсетуваат на родендените?
    „Ајде, внучк/че, цицни малку од дулето на вујче, па да дуваш свештите…“
    Хе хе хе хе хе…

 3. Solun Skopje Sandanski vo Mk

  Braka vo kriminal !!!
  Ebate kopuci !!!

 4. NIKOLA

  I SIPTAROT TREBA DA SE PLASI OD OVAJ BUGARSKI KASAP TOJ IMA DESET SURATI SMRDLIVA POLITIKA PICKAVI MATER NA DVAJCATA TREBA DA GORITE ZIVI VO OGAN PLEME RASIPANO POZDRAV OD MAKEDONEC

 5. grobar ...

  Vidi vidi cudo od “politika” … “bugarite” i siptarite se “zbratimija” … ama tuk njama celuvki kato so Zoranceto … hmmmm

  • Иван

   Да ви еба в нещастните сърбомани,Борисов е там в опит да помирява албанци и сърби.Ей,ако в белград пръднат вие се насирате

   • Solun Skopje Sandanski vo Mk

    Borisov pozarnikarot e vo Prishtin za da spreci ogan na Balkanite…!!!

    Odkoga pozarnikari I telohraniteli (bodyguards) stanaa politici ???
    Mozebi Bojko Borisov saka da dobie Nobelova Nagrada za…. apashluk ???
    Kakov li m’rsnik e stanal ?

   • Fikus

    Koj faktor e tatarskiot borche be gnido tatarska? Vie ke pomiruvate…..:-)))))))) pomirete se prvo samite so sebe deka ste tatarsko pleme slovenizirano posle

   • Fikus

    Koj faktor e tatarskiot borche be gnido tatarska? Vie ke pomiruvate…..:-))))))))

   • LUCIFER MORNINGSTAR 666

    Чек сега, делми болваристанците ги пизмеа Србите?!
    Шо сега мир, братство и јединство…?
    Со орден од трговец со човечки органи (не секирај се, ти не спаѓаш таму…Геџавче }:-) )?

 6. Иван

  Е насрахте се.После се оплаквате што се ве плюкат и псуjат.Како некоj да ве земе на сериозно бре хунзи като не струвате.Нема от што да се оплаквате.

  • Dimitar Makedonski

   TI SE SMETAŠ SAMIOT ZA “SERIOZEN”?? HAHA..

 7. Lupco Sydney - Australia

  KURVINSKA RABOTA.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ