Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

БОЧВАРСКИ ДОНИРАШЕ: Штипскиот градоначалник донираше 500 евра на сметка на малата Валерија

User Rating

Благоја Бочварски, градоначалникот на Штип се вклучи во акцијата за спас на седумгодишната Валерија Зафировска, за чија операција на тумор на мозокот се потребни 40.000 евра.

Тој лично донираше на сметката на малата штипјанка 30.000 денари, а пред медиумите изјави дека има идеја да се направи солидарен фонд, односно да се отвори солидарна сметка на која физички и правни лица ќе можаат да донираат средства, кои ќе им бидат наменети на граѓаните на кои им е потребно лекување, а самите не можат да си го дозволат.

Исто така најави дека во тек на утрешниот ден ќе бидат уплатени околу 10 илјади денари од општинската сметка, на сметката за лекување на девојчето, но вети и дека ќе се вклучи и во други активности, со цел да се собере потребната сума.

loading...
loading...

1 Comment

  1. kire

    TOJ GI DONIRASE LICNO NEGOVI PARI ILI SE OPSTINSKI ILI OD TATKOMO KRIMINALITE NOVINAROT TREBE DA KAZE VISTINITI PODATOCI A NE SAMO KAZI ZA DA POPULARIZIRA NEKOGO.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ