Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

БРАНКО ГЕРОВСКИ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПЛАТА: Даночната управа на Србија ги блокираше сметките на Родиќ, Заев барал интервенција од Вучиќ!

5%
User Rating

Даночната управа ги блокирала сите сметки на „Адрија медија груп“ на чие чело се наоѓа кариерниот затајувач на данок, медиумски мафијаш, осведочен рекетар и личен пријател и помагач на Зоран Заев, Александар Родиќ

Со оваа одлука, надлежните државни органи во Србија без сомневање докажаа дека законот во Србија важи за сите, па така и за Александар Родиќ, кој не може да помине неказнето ако затајува данок – пишува српски „Информер“

loading...

Инаку, Родиќ со својата парамафијашка организација, имал 24 фирми, дел на негово име, а друг дел на име на негови роднини и пријатели, должни вкупно 118 милиони евра данок – пишува Информер.

Токму тој обид да избегне плаќање на огромниот даночен долг, е повод Родиќ да тргне во бесрамна кампања против Александар Вучиќ, додаваат од Информер, а во својата хајка, Родиќ се служел со најгнасни лаги и измислици, како и најподли спинови против актуелната власт.

Оваа тактика Родиќ ја спроведуваше и во Македонија, помагајќи му на Зоран Заев во својата кампања исполнета со лаги против ВМРО-ДПМНЕ.

Инаку, весникот „Слободен печат“ каде што Бранко Геровски е уредник е во сопственост на „Адрија Медиа груп“, чиј сопственик е Родиќ. Дали ова значи дека ќе згасне и петпарачкиот весник преполн со лаги и манипулации и во Македонија, а Геровски ќе остане без плата.

loading...

5 Comments

 1. pepi ORIGINAL

  наебал заеб….цела србија му се спрема на Ацо

 2. jovana

  Onaj od KANAL 5 ke mu dava plata spiuni gi ima nasekade gero odi kaj ivsna udretesi po efen liz i imate bratski plati

 3. Аминта

  За ШПИОНИ и ПРЕДАВНИЦИ секогаш ќе има мецени, на кои ќе треба да им се лиже газот, а само таа работа Гериз знае да ја работи.

 4. zaevpredavniksmrt

  KURVA UVEK KURVA. ZA PROSTITUTKATA GEROVSKA IMA RABOTA VI AMSTERDAM NA CRVENATA FENERI. IMA I DOSTA PEDERI MOZE POSTENO DA ZARABOTU IMA GOLEMO ISKUSTVI SO PUSENJE KUROVI.

 5. Belle

  A што му го берете гајлето на Геро?
  Има тој на страна оставено пари кои не може да ги потроши ни за три животи.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ