Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

БРИТАНЦИТЕ ГО БАРААТ СКАЛПОТ НА ЏОРЏ СОРОС: Најџел Фараж бара истрага во активностите на Џорџ Сорос и поткупот во Европскиот парламент!

37%
User Rating

Европратеникот Најџел Фараж, и можеби најзаслужниот британски политичар за „Брегзит“ од говорница во Европскиот парламент во Стразбург, барајќи целосна транспарентност на операциите на Џорџ Сорос кој пред неколку дена издвои 18 милијарди долари како донација за неговата невладина организација „Отворено општество“

Како што вели Фараж, вистинскиот заговор во меѓународната политика не треба да се бара во празните обвинувања кон Русија за некакво наводно финансирање на проектот за „Брегзит“ туку во огромните суми на „донации“ кои Сорос ги префрла на разни сметки на невладини организации, дел и на европратеници и високи претставници на телата на Европската унија.

„Влијанието на Сорос во Брисел е неверојатно“ вели Фараж, доавајќи дека „Се плашам дека можеби гледаме во најголемата меѓународна, политичка шема во историјата“.

loading...

Лидерот на пратеничката група за Слободна Европа и директна демократија, верува дека Сорос има потрошено милијарди во ЕУ за добивање на контрола врз државите членки но и аспиранити во унијата. „Ако зборуваме за офшор пари, кога зборуваме за политичка субверзија, за конспирација, мислам дека досега гледавме на погрешно место“ – вели Фараж додавајќи дека во книгата која ја издаде Џорџ Сорос за начинот на влијание во унијата, се пофалил дека само во 2016 година имал 42 средби во ЕУ, и преку 226 „пријатели“ во Европскиот парламент. Овие луѓе се на неговата листа.

loading...

1 Comment

  1. Lupco Sydney - Australia

    WELL SAID , HOW CAN WE STOP THE BASTARD ?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ