Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

БРУТАЛНО ДЕГРАДИРАЊЕ НА НАЈДОБРИТЕ: Сашко Кедев деградиран небаре на позиција на медицинска сестра

100%
User Rating

Кардиологот Сашко Кедев кој прв во светот имплементираше нова метода за спречување на мозочен удар, повеќе не е во тимот на кардиолози на клиниката.

-Сега сум вратен на позиција како пред 20-25 години. Сега сум обичен кардиолог-специјалист. Има нов директор, нов раководител, кои не се меѓу првите 5 интервентни кардиолози. Тоа Филипче го знае, но ништо не презема. Ќе биде тешко во иднина да објасни дека потпаднал под политички притисоци за назнаување на кадри, рече Кедев гостувајќи на телевизија Телма.

Кедев е загрижен за состојбите во интервентната кардиологија и дека поради негрижата таа може да прејде во доменот на приватното здравство.

loading...

-Клиниката за Кардиологија не е во состојба да гарантира безбедно лекување на пациентите, додаде Кедев.

loading...

2 Comments

 1. 1_Канализација

  Што?
  Сакате да кажете дека овој кардиолог вели сѐ ѐ КАНАЛИЗАЦИЈА ?
  Па јеб# га, добро утро !

 2. Бозон

  Кедев … а да земеш една година специјализација/хималаи? Дур пројде оваа калакурница.
  Збунет си. Кај ја најде тељма. Никој не ја гледа.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ