Sunday, 22/10/2017 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВЕЧЕРВА ЗАБАВА ВО ЧЕСТ НА ЈУРИ ГАГАРИН: Руската амбасада ве повикува на „Yuri’s Night” во хотелот Русија!

100%
User Rating

Вечерва (11.ти Април) во „Скај-бар“ на хотелот „Русија“ ќе се одржи прослава „Yuri’s Night“ во организација на хотелот „Русија“ со поддршка на Амбасадата на Русија во Република Македонија и почесен конзулат на Русија во Битола.
kosmonautika_rusija

На 12 април Амбасадата во соработка со општина Карпош организира полагање свежо цвеќе кон споменикот на Јуриј Гагарин (ул. Јуриј Гагарин, наспроти Министерството за економија). Настанот ќе се одржи во 17.30 часот.

Исто така во Скопје на 12 април Скопско астрономско друштво и Kafe “LI” (адреса – Анкарска 23) организираат Ноќта на Јуриј – вселенска забава која тој ден се одржува на бројни локации во светот. Настанот ќе започне во 20.00 часот.

loading...
loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Phone: 071/547-011

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

October 2017
M T W T F S S
« Sep    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031