Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ВЕЌЕ НАДМИНАА ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ЗАДОЛЖУВАЊЕ: Тевдовски секојдневно ја движи економијата кон еден огромен амбис и банкрот, државата за задолжи за половина милијарда евра

User Rating

СДС се задолжува само за да ја покријат сопствената неспособност за креирање нормални услови за раст на економијата, се вели во реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштение на СДСМ.

-За 4 месеци, Тевдовски успеа да направи пустош во македонската економија, а државата ја задолжи за половина милијарда евра. Тој секојдневно ја движи македонската економија кон еден огромен амбис и банкрот на државата, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата велат дека СДС се свесни дека не можат да му парираат на ВМРО-ДПМНЕ кога се во прашање проекти, економија, намалување на невработеност.

loading...

-Затоа мора да измислува и фабрикува лаги и да ја манипулира јавноста, наметнувајќи теми кои пред избори треба да го оттргнат вниманието на граѓаните од понудата на партиите и кандидатите за градоначалници, се вели во реакцијата.

loading...

3 Comments

  1. Аминта

    БРУТО-НЕТО Е ЕЛЕМЕНТРАРНА НЕПОГОДА КОЈА ЈА УНИШТИ МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА. СЕ РАЗБИРА ПО ДИКТАТ НА АМБАСАДОРОТ, ЗА ДА СЕ УНИШТИ МАКЕДОНИЈА. ПРЕДАВНИЦИ…

  2. Mina

    Bruto=BRUKA

  3. Julian

    Seto ova sto go gledate i osekate deka e NEnormalno toa e inzinering trening na takanarecenite vlast instrukcii od US ambassy in Skopje in charge Mr. Jess Baily

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ