Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ВО ЧЕСТ НА ОНИЕ КОИ ЗАГИНАА ЗА СЛОБОДЕН СВЕТ: Стотици илјади луѓе маршираат со “Бесмртниот полк” во Москва

100%
User Rating

Традиционалниот марш на “Бесмртниот полк” се одржува во Москва. Илјадници луѓе носат портрети на своите предци – ветерани и учесници на Големата патриотска војна на улиците на Москва.

 

loading...

 

WATCH LIVE: Muscovites Assemble for Victory Day’s Immortal Regiment March https://sptnkne.ws/h3jn

Posted by Sputnik on Wednesday, 9 May 2018

loading...

7 Comments

 1. СПС Македонска

  Честит 9-ти мај Ден на победата над фашизмот!
  Но како што гледаме не го дотолчиле фашизмот како што треба во таа дамнешна 1945 година и тој воскресна во ликот на НАТО, длабоката држава, САД, Англија и Франција.
  Дадена ни е нова шанса. Ајде мудро да ја искористиме.
  Еве уште една можност за поделба на ние ваквите и тие онаквите, на ние што го славиме денот на победата над фашизмот и тие онаквите кои го слават новоизмислениот дена на Европа. Мудро одберете што ќе прославувате……оти се останува забележано за сегашните и идни генерации.
  Поздрав мои инфомаксовци.

 2. Аминта

  Со Денот на победата!
  Со бесмртниот полк, наспроти еу-фашистичките орди!

 3. Буквализам во служба на народот

  Во Русија, во маркетите има потрети на херои, војници, обични луѓе заковани за држач, кои може да се купат и да се чуваат дома или да се носат на парада. Каква земја….

 4. СМРТ ЗА КОМУНИСТИ И ШИПТАРИ

  Ова ли е замислата за слободен свет и национални етнички држави.Педери,наркомани,лопови,педофили,курви зачинето со црнци и мусли на тон во Европа(плус со тон шиптари во Македонија) еу и нато и сад се најголемото неолиберално зло кое ги уништува националните држави многу полош од првата интернационала они барем не беа наркомани и педери и беа воодушевени од Хитлер и Мусолини.Зошто имаа тогаш концетрациони кампови и печки.Да ви кажам тоа е лекот во овие денешни невремиња

 5. Risto

  Za zal nasite lizivagani ne bea vo toj polk
  Imaa dorucek so ambasadorite koi na site nacini sakaat da go izbrisat sramot deka bile fasisti i slugi na fasistite ( so cesen isklucok ) izmisluvajki go denot na evropa ( so kompletna fasisticka vlast i sega )
  I po Hitler Hitler
  Mizeerii………………..

 6. коста

  Ова е држава, ова е народ! Само народ кој се сеќава на својата историја и кој постојано ја освежува ќе може да се надева на иднина. А, вакви како нас кои како најголеми полтрони им се додворуваат на фашистичко-педерските белосветски банди, исто така ќе можат да се надеваат, ама на пропаст!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ