Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ДИВО, НЕЛЕГАЛНО, ПОЛИТИЧКО СУДЕЊЕ: Се прават тешки преседани за да се донесе судска одлука во исто време кога СДСМ треба да го промени името по грчки терк

User Rating

Денеска заврши уште едно диво, нелегално, политичко судење во кое што јасно се гледа дека судијата има добиено рок во кој треба да го заврши предметот по секоја цена и по цена да ги гази законите и по цена да работи незаконски и по цена тоа да е очигледно пред очите на сите, истакна поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по денешното судење за случајот „Тенк“.

-Имено што се случи- денеска судот беше информиран дека Гордана Јанкуловска отворила боледување, односно добила боледување од матичниот лекар на две недели, меѓутоа по барање на обвинителот, судот прифати да се препостави дека таа можеби потоа ќе го продолжи боледувањето, како да станува збор за лекари обвинители, и на база на тоа да ја извадат од постапката. Тоа е тежок преседан, значи тотално непотребно и тотално несвојствено за еден ваков предмет. Очигледно е дека она што го изјави Никола Димитров, дека се очекува за околу два месеци да се реши проблемот со името и да се дојде до решение кое што ќе се објави , очигледно е дека за тој период им треба некој предмет да е готов, да направат некој чекор во тој правец и брзаат по секоја цена, рече Груевски и додаде:

loading...

„Да речеме еден од сведоците не дошол затоа што доставата отишла на адреса каде што тој не живее и веќе го исфрлија од сведок. Значи нема за наредното рочиште да го повикаат, да се најде каде е адресата и така натаму, туку веќе не може да биде сведок. Значи по секоја цена се брза. Се прават тешки и крупни преседани за да се донесе една судска одлука во исто време или приближно време кога треба владата на Република Македонија, СДСМ, да направи еден чекор кој што очигледно се оди кон промена на името по грчки терк“.

Тој потенцираше дека доколку имало потреба Јанкуловска ќе добиела боледување за подолго време.

-Докторот оценил дека е доволно две недели, негова проценка како лекар била дека доволно се две недели за да се надминат одредени состојби. Меѓутоа, очигледно овој пат судот и обвинителството сакаат да покажат дека имаат поголемо знаење и од лекарот и претпоставуваат дека лекарот згрешил и дека Јанкуловска и понатаму ќе има потреба од мирување или од боледување. Затоа ја одвоија постапката, за да го фатат рокот на Никола Димитров и на владата на Зоран Заев за промена на името.

loading...

3 Comments

  1. Mak Front

    Abe Nikola, site tije Levi trebase da gi zatvoris.

  2. Ag`r

    Koga partiskite sluzbenici ne se plasat od drzavata dodeka se na funkcija, nema pricina da se plasat sega. Sekoj misle deka koga “vladee” e nedopirliv i ne se trude da se plase od drzavata, ama ete pocnaa sami megju sebe da se jadat…… apsurdno e da se povikuvaat na pravila koga sami si gi kreiraat. Ako imase drzava na koja im sluzete dosega pola ke bea vo Idrizovo i nemase da go ziveeme ovoj idiotizam….. i taka so vremeto stanuvate nebitni oti site imate podednakva vina za imeto i se sto nam Makedoncite ni se slucuva…..

  3. Dejan Cair Makedonski

    NIKOLA NIE TOA GI ZNAEVME I TI GO ZNAESE AMA ZASTO POPUSTI I IM JA POKLONI VLASTA NA FASISTITE OD BRISEL I DOMASNITE PREDAVNICI I TERORISTI I KRIMINALCI

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ