Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ДОЖД ОД БОМБИ ВРЗ ГЛАВИТЕ НА НЕПРИЈАТЕЛОТ: Вака изгледаат бомбардерите СУ-34 и СУ-24 во акција!

User Rating

Бомбардери од типот Су-34 како и Су-24 деновиве учествуваат на воените вежби во Липецката област каде што вежбаат бомбардирање на фиктивни цели.

Пилотите на Су-34 бомбардерите на руската воена авијација, вежбаа пробивање на против-воздушен систем и потоа уништување на зададените мети. После успешното пробивање на против-воздушните системи, бомбардерите изведуваат жесток напад на замислените клучни позиции на противникот.

Како што соопштија од руското министерство за одбрана, воените вежби минале успешно, а пилотите успеале да ги погодат сите мети со максимална прецизност.

loading...

Како изгледа кога руските Су-34 и Су-24 комбинирано напаѓаат неколку мети, погледнете на видеото подолу.

 

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ