Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ДОСТА Е СО ПОДЕЛБИ, АЈДЕ ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ: Миленко Неделковски повика на обединување и на надминување на разликите во име на зачувување на државата!

100%
User Rating

Ајде да се обединиме, ајде да ги заборавиме разликите помеѓу нас, да ги оставиме настрана суетите и амбициите и сите заедно на 27-ми да излеземе и јасно да кажеме дека оваа држава е наша, дека нашето име е свето, и дека никогаш нема овој народ да се откаже од сопствениот идентитет – повика Миленко Неделковски во својата најнова епизода на „Миленко Неделковски Шоу“

Неделковски повика да се заборават разликите и нетрпеливоста кон одредени поединци, групи и здруженија, да се стават настрана политичките несогласувања и сите заедно, во еден глас, сплотени да кажеме „Не“ на обезличувањето на Македонија.

Миленко Неделковски го повика и владиката Агатангел да биде тој кој ќе го поведе народот, ќе застане на чело како единствен легитимен претставник на Македонскиот народ достоен да биде негов лидер.

loading...

Погледнете ја емисијата.

loading...

9 Comments

 1. grobar ...

  Milenko bre,ziti majka pa zarem e vozmozno pozitivnoto i negativnoto da se “obedini” … nema teoretski sansi,neli ????? Toa sto e kleto,kleto ke ostane i taka ke skine …

 2. SLAVE

  Jas sum so grobarot , ubavo ti rece

 3. Аминта

  Па зарем мислиш дека некој од СДСШ ќе застане да го брани уставното име на Република Македонија??? Такви во предавничката СДСШ нема!!! Тие за пари и родената мајка ќе си ја продадат во бордел …

 4. Solun Skopje Sandanski vo Mkd

  Rabotava odi nakaj gragjanska vojna…

 5. Став

  Миленкоооо !! Колку бргу ги заборави кучешкиве гомнари песон Бејли и .све што СДСШ и направи .на .МАКЕДОНИЈА
  ПОМИРУВАЊЕ да со оние кои ке останат под заклетва македонска како МАКЕДОНЦИ а другите сами .да .се .убијат заедно со ПЕС ..БЕЈЛИ
  ТАКА Е МИЛЕНКО ИЛИ????

 6. Богољуб

  БРАВО МИЛЕНКО ! МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ СО УЛТИМАТИВНО ПОСТАВЕНИ БАРАЊАСЕ НАЈСИЛНОТО ОРУЖЈЕ ПРОТИВ ВНАТРЕШНИТЕ И НАДВОРЕШНИТЕ НЕПРИЈАТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА – КРЕАТОРИ, ПЛАТЕНИЦИ, ПРЕДАВНИЦИ (А БРЕ МНОГУ ГИ ИМАЛО – ОДЕДНАШ КАКО ПЕЧУРКИ ПОСЛЕ ДОЖД ИЗНИКНАА ОД СИТЕ СТРАНИ – НЕ ОД ИСТОКОТ). ЗА ОВА ОРУЖЈЕ КАКО ШТО ВЕЛИШ Е ПОТРЕБНО ОБЕДИНУВАЊЕ НА ШТО НЕКОИ СТАВААТ ЗАБЕЛЕШКИ ДЕКА ,,НЕ Е МОЖНО ПОЗИТИВНОТО И НЕГАТИВНОТО ДА СЕ ОБЕДИНАТ ,, . ЈАС,А И ПОВЕЌЕ ДРУГИ ПОДОЛГО ВРЕМЕ ПОСОЧУВАМЕ ДЕКА ЗА ПОСТИГНУВАЊЕ НА ОВАА ЦЕЛ ( ОБЕДИНУВАЊЕ ЗА МАСОВНИ ПРОТЕСТИ) СЕ ПОТРЕБНО ПОВИЦИ ( КАКО ОВОЈ ) ОД СТРАНА НА РЕЛЕВАНТНИ И АВТОРИТЕТНИ ЛИЧНОСТИ И НИВНО НЕПОСРЕДНО УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ. ЗА ПОЧЕТОК ЕФЕКТИ ЌЕ ИМА КАЈ ПАТРИОТСКИТЕ СИЛИ И ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ВО МАКЕДОНИЈА КОИ РЕАЛНО НЕ СЕ ОБЕДИНЕТИ И ДЕЛУВААТ ОДДЕЛНО – ПРКТИЧНО НЕ СЕ ОБЕДИНЕТИ ЗА АКЦИЈА. СЕ РАЗБИРА ДЕКА ПОДОЦНА И ОНИЕ КОИ СЕ ПАСИВНИ И ОНИЕ КОИ НЕ СЕ ОСВЕСТЕНИ ЗА ВИСТИНСКАТА СОСТОЈБА ВО КОЈА СЕ НАОЃА МАКЕДОНИЈА – ЌЕ СЕ ПРИКЛУЧАТ,ЗОШТО СОВЕСТА ,,ЌЕ ИМ СЕ РАЗБУДИ,, .

 7. В.Д

  Све е тоа во ред обединување, соединување и надминување на разликите. Само имам една мала забелешка-За Македонец се работи, а тоа е голема работа. Констатацијата доаѓа од фактот што: 24 живеев во Скопје и следните 24 во Мелбурн. Заклучок -истата проблематика како по дома така и во дијаспората. Досега луѓе Македонци се караат помеѓу себе очи да не си видат, се игнорираат и шиканираат редовно а сега сите на собир ќе нимпомине. А после протести на одмор во грција и на дупла смена да го заебеш таканаречениот пријател, брат комшија. На здравје нека ни е. Да не се ебаваме помеѓу себе е најважната лекција и наравоука. Така има големи шанси што и да фатиме да завршиме без поголеми предрасуди. Поздрав

 8. Иван

  Миленко Пичката

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ