Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ЕДНА РАБОТА НЕ ЈА ЗАВРШИЈА КАКО ШТО ТРЕБА: Се расипа електричниот автобус кој беше пуштен во употреба пред пет дена

5%
User Rating

Се расипа електричниот автобус кој градоначалникот Петре Шилегов го донесе во Скопје, барем тоа може да се заклучи според видеото кое е објавено во групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ на Фејсбук.

Инаку, електричниот автобус треба пробно да вози низ скопските улици 6 месеци, како пилот проект преку кој на граѓаните ќе му се презентираат неговите перформанси.

-Ова е одлична можност која ќе не збогати со едно ново искуство во нашиот град, што понатаму ќе можеме да го користиме во планирањето на модернизацијата на јавниот градски превоз. Автобусот е направен во согласност со последните технолошки трендови во оваа индустрија. Станува збор за енергетски ефикасен автобус што троши минимално количество електрична енергија и е опремен со систем за брзо полнење, рече градоначалникот Шилегов.

loading...

Видеото може да го погледнете ТУКА.

loading...

1 Comment

  1. zaJeb

    NIKOGAS ni SEGA ni NEKOGAS
    komunjarite ke uspeat da napravat nesto !!

    hahahahahahaha

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ