Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ЗАПАЛЕНО МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: По пресудите за терористите од Диво Насеље, во Косово запалено Македонското знаме!

68%
User Rating

“Skifterët”, навивачите на фудбалскиот клуб од Гњилане, Косово, во знак на протест поради пресудите што се случија денеска во Скопје, за случајот “Диво насеље”, го запалија македонското знаме.

loading...
loading...

19 Comments

 1. Чиста Македонија

  И сега шиптари шу праиме со вас?
  Се знае со иста мерка враќање и сапун правење

 2. Чиста Македонија

  Кога ви викав 2рото полувреме е мн блиску

 3. Kristof

  I shto ako zapalile zname?
  Pa dedo mi zapali zname pred nekoj den, pa go nemashe na vesti…

 4. РокФелер

  Ајде Ајде… Што ќе правиме… има Кој да им прави… Америте полека им одјавуваат Љубов и ќе ја испушат пурата

 5. Stranec

  Gnasite shiptarski nema da ripnat dodeka gazdata od Washinton ne im dade zeleno svetlo.
  Zasega samo ke laat kako besni kucista a mozebi I ke napravat nekoja provokacija.
  Makedonci bidete na oprez!!!

  • Чиста Македонија

   Веќе им дадоа гомната сатаноамеркански наредба да почнат прво со провокации и немири.А јас викам прво ние да ги удриме кучињата шиптарски,пред некој од нив да се разнесе на некое фреквентно место каде одат само Македонци/ки

   • Чиста Македонија

    Да не чекаме како во 01 први да не удрат и како пред 2 годин

 6. Ag`r

  Pleme varvarsko

 7. kire

  ova samo kazuva sekade kaj sto ima siptari tamu e nered ama ne se svesni sto gi ceka mislat so puski i pistoli se vodi vojna . no ovie se operisani u mozok i zatoa se im e ravno . e sega kaj im se vodacite ovie divi hordi da gi vrazumat na kakov sozivot racunaat koj makedonec ke druzi so niv barem vo narednive 100 god. tie se mrtvi za nas. zatoa makedonci bez pardon vo sekoj kontakt so siptaristava i pokusajte barem noz da imate a tie se picajzli koga ke vidat deka se vo opasnos .vo narednive denovi ke pokusaat provokacii a preku nivnite parlamentarci i komuno siptarskata predavnicka bagra ke sakaat da go menuvaat imeto i identitetot na mkd.zatoa mora sekoj makedonec da e na strek i ako e potrebno pocnuvanje pogolema svadba. napred bez pardon zasto sami si go trazat.

  • Чиста Македонија

   А ги очекува свадбата тоа им е сигурно.Нема враќање назад веќе почна орото.Можам и јас да се обложам дека следниве денови ако не веќе и утре,се е можно да направат голема беља.А ќе направат.Е тука ги чека невидено клање досега

  • Чиста Македонија

   Со шиптар нема соживот.На сите им е голема бананија во главите им шупливи

 8. Сведок

  Ааааууу…, го заболе Зајко онаквото за знамето, гледам фрчат официјални осуди, дипломатски ноти, реакции на пратеници и министри…

  За да те боли кога нешто се понижува и уништува, најпрво треба да го сакаш тоа нешто….
  Во овој случај за Зајко нема таква работа.

  • Чиста Македонија

   Зајци да го изедат

  • Imerli Ferati

   Taka e odite vo bugaria i ostavite nas na miru bidejci ova zemja ne e vasa tuku e nasa.Mujmuni odite od kaj se dojdeni.

   • Чиста Македонија

    Овде сме 3000 години а вие сте донесени од Кавказот од страна на клетите Турци-селџуци,како амали стоката да им ја чувате и перите изметот.Сте направиле ли бе днк тест да видите која халогрупа ја имате.Еве ви да знаете
    aplogroups in the modern Albanian population is dominated by sub-clade E1b1b1a (E-M78) and specifically by the most common European sub-clade of E-M78, E-V13.[9] E-M78 most likely originated in northeastern Africa, while its subclade E-V13 originated in western Asia, and first expanded into Europe some 5300 years ago.[107] The current distribution of this lineage might be the result of several demographic expansions from the Balkans, such as that associated with the Neolithic revolution, the Balkan Bronze Age, and more recently, during the Roman era with the so-called “rise of Illyrican soldiery”.[7][8][108][109][110] The peak of the haplogroup in Kosovo, however, has been attributed to genetic drift.
    Aјде назад во Африка

 9. Jovan

  Zajko , moze da mu dade poveke motiv za provokacija pa toj e nivni pulenik isti e
  MAKEDONOMRZAC.

 10. Trajko

  Kako pocnalo ke ja gorat i Makedonija

 11. OHJRID

  EFTINI STOSOVI I TRIKOVI NA SDS VLADATA

  NEMOJ DA SE PALITE ZA NISTO. SE REVOLTIRATE ILI SE RADUVATE NA TRIKOVI PODMETNATI OD BEJLI I Co.

  ZA GODINA DENA KE SE REDEFINIRAAT KAZNITE I KE SE OSLOBODAT. SEGA IM TREBA REJTING NA SDS , TREBA DA POKAZAT “ZABI “. OVAA PARTIJA E CELA SAMO SO VESTACKI PODMETNATI ZLOBI,PROVOKACII I NECOVECKO DOSTOINSTVO. NEMOJ VO NISTO STO GLEDATAE I SLUSATE DA VERUVATE .

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ