(Видео)ЗАПАЛЕНО МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: По пресудите за терористите од Диво Насеље, во Косово запалено Македонското знаме!

  • November 2, 2017

“Skifterët”, навивачите на фудбалскиот клуб од Гњилане, Косово, во знак на протест поради пресудите што се случија денеска во Скопје, за случајот “Диво насеље”, го запалија македонското знаме.

Претходно «
Следно »

loading…