Tuesday, 22/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)И СЕ ИСПОЛНИ ЖЕЛБАТА: Дошла во Москва да го бакне Путин, и успеа!

100%
User Rating

Претседателот на Русија Владимир Путин случајно се сретнал со група туристи на Арбат во Москва самошто излегол од станот на заштитничката на човековите  правара Људмила Алексејева, која денес го слави 90-от роденден.

На улицата луѓето го препознааваат Путин и го поздравуваат Претседателот со аплауз. Шефот на руската држава им пријде на луѓето и ги праша од каде допатувале и како им се допаѓа Москва.

loading...

„Како Ви се допаѓа Москва? Денес е убаво време, топло“ рече Путин.

На разговорот се приклучуваат и странските туристи- со нив Путин размени неколку зборови на англиски јазик.

loading...

1 Comment

  1. Stranec

    Koga ke mu zavrsi mandatot vo Rusija, pod hitno Putin za pretsedatel na Makedonija!!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ