(Видео)И СЕ СКИНА КОСТИМОТ НА ЛИЗГАЧКАТА ГАБРИЕЛА ПАПАДАКИС: Продолжи за да го заврши настапот

  • February 19, 2018

Французинката Габриела Пападакис доживеа голема непријатност кога за време на настапот со партнерот Гијом Сизерон, и се скина дел од костимот.

Но и покрај тоа ова натпреварувачка во уметничко лизгање успеа во обидот да ја заврши точката од програмата, дури и ќе се бори за олимпискиот медал во Пјонгчанг.

Претходно «
Следно »