Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)КАКО АПСАТ РУСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ: Вака поминуваат приврзаници на терористички организации во Русија!

53%
User Rating

Специјалците на Федералната служба за безбедност на Русија во Москва деновиве имале голема акција за апсење на припадници на терористичката органиација Исламска држава.

Како што соопштија од Центарот за информации при Федералната служба за безбедност, нивните специјалци уапсиле припадници на Исламската држава кои што планирале да изведат терористички напади на локации каде што има голем метеж од луѓе, пренесуваат руските медиуми.

„После истрагата спроведена во Москва на 30-ти септември 2017-та година, Федералната служба за безбедност ги откри нелегалните активности на тајната ќелија на меѓународната терористичка организација Исламска држава“, стои во соопштението на Центарот за информации при Федералната служба за безбедност.

loading...

Според нивните зборови, припадниците на ќелијата планирале да изведат „спектакуларен“ терористички напад со употреба на експлозивни направи на некои од најпрометните јавни места во рускиот главен град.

„Пронајдени се и запленети две многу силни и подготвени импровизирани експлозивни направи во становите на уапсените“, стои во соопштението на руската Федерална служба за безбедност.

Покрај тоа, откриено е дека за време на апсењето, специјалците на ФСБ заплениле и два пиштоли, две гранати од типот “RDG-5” и опрема за комуникација, пренесуваат руските медиуми.

loading...

1 Comment

  1. Trpe

    Tamu gi apsat na kaj nas gi pustaat bidejki tie se pod kontrola i rabotaat za naseiot “strategiski partner” koj gi obucuva i ni gi pusta da ja sirat “demokratijata” kaj nas za vakvo apsenje SJO saka da zatvora ludje bidejki bilo”nehumano “verojatno pohumani se apsenjata koi gi gledame vo Amerika kad sto prvo se puka pa se apsi ako ostane ziv sekako !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ