Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)КОГА ШИЛЕГОВ БЕШЕ УБЕДЕН: Се сеќевате кога Шилегов зборуваше дека ќе нема двојазичност?

5%
User Rating

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, како пратеник тврдеше дека во Македонија нема да има двојазичност – а како градоначалник на Скопје двојазичноста ќе ја спроведува.

Според законот, кој според експертската јавност беше донесен на насилен и нелегален начин од страна на СДСМ и ДУИ, Град Скопје ќе биде целосно двојазичен а двојазични ќе бидат и униформите на полицијата, написите на полициските возила, противпожарните единици, знаците во сите општини… Ќе се издаваат и двојазични сметки, фактури. А сите иниституции како и правни и физички лица кои нема да го почитуваат законот ќе бидат казнети.

Во видеото може да се види како крајно убеден, пред Талат Џафери да биде поставен за претседател на Собранието, Шилегов тврдеше дека двојазичност ќе нема.

loading...

loading...

6 Comments

 1. aleksandar ivanovski makedonski

  PEDER ZENATA VO GAZOT SMRDEN DA TI JA EBAM,PIJANDURO HRONICHNA SAMO EDEN PODEBEL ZATEBE KOGA KE BIDISH PIJAN,SAMO REDENKA TIE SPASOT DA TI DOJDI PAMETOT KRVNIK EDEN IZROD GNASA NEVIDENA NA OVIE PROSTORI!!!

 2. Zoran

  Plemeto i semete lazlivo ipredavnicko da vi se sotre

 3. Stole

  Кај сте скопјани…вие оваа пијаница и пропалица си ја изгласавте за градоначалник…сега ќе го уреди Скопјето по ваш терк, ќе го врати во првобитната состојба, како што си беше- балканска паланка…оти нели, не ви се допаѓало како Грофот го уреди во барок стил…па кога ќе се сетам каква збирштина сте за вас барокот не приличи.

 4. Savonarola

  Шиљооо! Глава ќе ти сечеме!

 5. Lupco Sydney - Australia

  MUDRI GLASACI NA SKOPJE.

  • DLM

   Помудри здравје!
   Уште 2005/2006 кај едно семејство (во близина на В. Комаров) во разговор со мајка и татко на 2 ќерки ми стана јасно што се случува во Скопје и каде ќе стигнат. 2-3 часа ме убедуваа дека направиле убаво што ги пуштиле ќерките да служат кај Арнаутите и да студираат албански јазик затоа што само на тој начин ќе можеле да си уживаат во животот! Прво ми се смачи, потоа настојував да ги убедам дека не е добро да се продаваат своите деца, дека кога тогаш тоа ќе им се врати како бумеранг дека на тој начин исто како самите себе да се проституираат, но за жал нивната желба за пари победи. А денес гледаме дека мнозинството Македонци во Скопје не само што се подготвени да плукнат на своите претци туку и вршат нужда врз нивните почивалишта…

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ