Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)„МАКЕДОНСКОТО СЦЕНАРИО“ ЗАПОЧНА ВО СРБИЈА: Хулигански протести пред српскиот парламент, се сквернават споменици и се фрла со шишиња кон зградата на Собранието!

24%
User Rating

Започма спроведувањето на „Македонското сценарио“ на кое во текот на целата предизборна кампања предупредуваше Александар Вучиќ, кој вчера стана нов претседател на соседна Србија. Но, освен предупредувањето Вучиќ во текот на кампањата ијзави и дека ќе ги превземе сите неопходни мерки да не дозволи ескалација како во Македонија

sarena-revolucija

Според српските медиуми, група хулигани вечерва се собрале пред Народното собрание и на плоштадот Република во Белград незадоволни со резултатите од претседателските избори, и „дивјачки го искинале транпарентот посветен на жртвите на НАТО агресијата и терористите од ОВК на Косово и Метохија“, слично на нивните претходници во Македонија кои ги сквернавеа спомениците посветени на децата бегалци од Егејска Македонија, но и на великаните на Македонската историја.

loading...
protest_srbija

Србија

sareni_MNR_Rusija

Македонија

Српските медиуми објавуваат фотографии на кои се гледаат демонстрантите, како што велат, под дејство на алхохол, велјќи дека не го испуштаат пивото од рака.
138722_protest_f

Веднаш потоа започнале да ја гаѓаат зградата на парламентот со шишиња, јајца и банани.

138730_huligani1_f

138723_protest1_iff

138725_protest3_f

138726_protest4_f

138728_protest6_f

loading...

10 Comments

 1. СМРТ ЗА ШИПТАРИ И СОРОСОИДИ

  Ајде овие канвасиве соросоидни наркоманско-педерски ја чепкаат мечката за пичка.Епа ќе видите од утре како со тенкови се газени се менталци,панкери,оние што се прават црнци со тоа пискуљите на глаите бетер од цигани тотален нискоморален џган.Истата тактика сакаат да ја користат како нашиве шарени соросиди исто педери-наркомани т.е пола од овие беа во Скопје крв им ебам гмо модифицирана од други и педерлук пореметена и од смрдената европска и американска (не)култура.Уште еден доказ дека сорос уса нато и еу во Србија и Македонија ќе ја води последната борба каде што крајот им е.Тука во Мк ги користи шиптарите клети а ваму канвасите на Јовановиќ кој е како Зајко исто предавник и куче на уса.Сето тоа гомно до лето ќе биде уништено.Кој е буден нека погледне нагоре,ако имате фвоглед поготово со функција за ноќно гледање или телескоп ќе видите како од скапаниот Бондстил летаат Раптори уави и по сега еден Херкулес ц 193 помина.Се гризам од ракава како немам сега една Руска Игла ил-27 еден да бутнам барем а релативно ниско летаат на 3-4 км надморска височина.Ама спокоен сум дека наскоро доаѓа денот за битка.Ниеден шиптар,комуњар,наркоман и педер нема да се спаси,макар овојпат да не куртулам иако куртулив во 2001ва ама со добар резултат отепани шиптари иако не двоцифрен

 2. Miror

  Istiot histericni krig na Tufegdic preslikano scenario samo dali sorosoidite belgradski ke se priberat vo sobranie¿???
  Midlam treba prvin na site srbi da mu se fatat zosto imaat dovolno municija Sekerinska neka se rascekori mozebi ke gi spasi pederite sorosoidni

  • Екстремна Македонија

   Србите маме им ебават,не чекаат со куртони со боја да ги маваат.Жандармеријата им ја ебава мајката,поготово што го скинаа транспарентот за жртвите од нато и косово.Крв серат комуњариве соросоиди педери и наркомани

 3. glok

  popusis kurac cetnicima ebo ti pas mater

 4. МакедонскиНасионалСоцијалист

  четниците ми ја гузеа мајката блгарска сестрами ја дупи шиптар жена ми еден продавач на тезга у пазарче а мене како докажан наципедер ме ебе комшискиов ртвајлер..аааахххх..

 5. pandur

  do naci socijalistot makedonski..to est do nacipederot..tebe izgleda traumite ne te napustaat.. izgleda ti ja ebel nekoj cetnik cela familija, a tebe te ebi komsiskiot rotvajler..ili mozda tvojata majka e i tvoja zena…hahaha..mrs bee mamu ti ebam nacipederska!

 6. JA NE ZNAM JA BEV U PODRUM

  PANDUR
  pa se javi Gomna da jades
  Vi se gleda krajot na Soros kanvas
  Nema pari veke od usaid soros saudicite
  Toa be boli vas 50 evra dnevnica
  Odi vo. Srbija tamu davaat pari sega kako sto Srbite bea na protesti so vas Sarenite vo Skopje

  Samo da znas Vucik izjavi se dodeka ne se nasilni nema problem Ama ako malku mrdnete ste naebale
  Isto ke vi se desi I vo Makeonija

  Jas sum veke 37 dena na protesti I nie nema da se povleceme do kraj treba da go znaete. Vie predavnici udbasi platenici pederi narkomani
  Davajgazovi izrodi na Makedinskiot Narod

 7. pandur

  aj be skini mi se s`kurca picka ti materina glupa..grob ti ebam!

 8. JA NE ZNAM JA BEV U PODRUM

  Nema pari nema mir nema droga nema dnevnica pa vikend u Grcija
  Ebati Sarena Revolucija
  A ti pandur so vreme dojdi na protesti so Makedinskiot Pobednicki Narod
  Ne se druzi so luzeri kako Gero Frcko Saso Borjan Tie se Nafatirani do Jaja so po 10 stanovi kuki vikendici po halidiki I uste utre ke izbegat od Drzavaya
  A ti kaj ke ides kaj na Majkati piskata
  Glup Padur Maloumen

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ