Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)МЕТЕОР ПАДНА ВО РУСИЈА: Нереална снимка од метеор кој ноќта ја претвори во ден!

User Rating

Жителите во областа Урал во Русија беа сведоци на необичен феномен кога „шарена огнена топка“ го осветли ноќното небо, а потоа следеше експлозија

Станува збор за метеор кој светел жолта и портокалова боја додека паѓал. Светлечкиот објект јасно се гледал и од Екатеринбург во Свердловската област, како и од блиските градови и села.

loading...

На видео0снимките објавени на интернет се гледа блесок кој во еден момент ја претвори ноќта во ден.

„Мислев дека тоа е ѕвезда, но не е! Додека паѓаше, светеше жотла и портокалова боја, а со себе остави траг кој светкаше во вилоетова боја“, рекол очевидецот Александар Борцев. Блесокот, според неговите зборови, траел шест или седум секунди.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ