Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)МИЛО ЃУКАНОВИЌ ПРЕДИЗВИКАЛ СЕРИОЗНА СООБРАЌАЈНА НЕЗГОДА: Возило од неговото обезбедување полно со муниција удрило во цивилно и се запалило!

User Rating

Веста која ги доминира насловните страни во водечките медиуми во Црна Гора, а не најде простор во македонските медиуми, за вчерашната сообраќајка на патот Подгорица – Цетиња, во која во судар со патничко возило и автомобил од обезбедувањето на екс-премиерот Мило Ѓукановиќ, се повредени три лица, додка се возилото на обезбедувањето се запалило

Како што наведува подгорички „Вијести“, повредени се двајца членови од обезбедувањето на Мило Ѓукановиќ и лице од патничкото возило, додека во запаленото возило се наоѓала голема количина на муниција и солзавец.

Новинарот од Подгорица Марко Вешовиќ за Сптуник вели дека она што засега со сигурност може да се каже е дека било несреќен случај.

loading...

„Иако делува малку нереално, на основа на она што досега можевме да го видиме, навистина излгеда дека се работи за сообраќајна несреќа, која инаку не му е прва на Ѓукановиќ. Постарите се сеќаваат дека тој во двеилјадитите имаше доста сериозна сообраќајна несреќа во која беше повреден. Меѓутоа, она што е многу поважно од самата незогда е фактот што во возилата од неговото обезбедување се наоѓала муниција и солзавец. Тоа доволно говори за каква распуштеност се работи кога станува збор за неговото обезбедување.“, вели Вешовиќ.

 

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ