Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)МОДЕРНИЗИРАНА РАКЕТНА ОДБРАНА: Русија успешно тестираше нова, модернизирана ракета за против-воздушна одбрана

User Rating

Министерството за одбрана на Русија објави снимка од успешно лансирање на новата модернизирана ракета за противракетна одбрана, која вчера ја изведоа припадници на Противвоздушната и противракетната одбрана на Воздушно-космичките сили на Русија на полигон во Казахстан

„На полигонот Сари Шаган борбениот одред на Противоздушната и противракетната одбрана на Воздушно-космичките сили успешно лансираше нова, модернизирана ракета на рускиот систем на ПРО“, наведено е во соопштението.

Заменик командантот на обединетите ПВО и ПРО сили на руската авијација Андреј Прихотко по лансирањето изјавил дека модернизираната противракетна одбрана успеошно ја исполнила задачата и ја погодила условната цел во утврденото време.

loading...

Системот ја штити Москва од воздушен напад.

loading...

2 Comments

  1. Stranec

    Rusite zabrzano se spremaat za neizbezniot sudir so fashistickite bankarsko-finansiski-narko bosovi.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ