(Видео)НЕВИДЕНА МОНСТРУОЗНОСТ: Терористите од ИСИС испратиле седумгодишно момче во самоубиствена мисија, Ирачката војска ја деактивираше бомбата!

  • January 5, 2018

Монструозноста на човековиот ум нема граници, а тоа најдобро можеше да се забележи кај екстремистичката исламистичка терористичка организација ИСИС, која во последните пет години направи низа на досега незапаметени злосторства, и во сето тоа беше поддржана од западните сили кои тврдеа дека истите се борат за човекови права против режимот на Башар Ал Асад

 

На социјалните мрежи се појави снимка од уште едно монструозно злосторство, на кое може да се забележи како војник на Ирачката армија деактивира бомба закачена на телото на седум годишно момче, кое било испратено во самоубиствена мисија.

За среќа, војникот успешно ја деактивираше бомбата.

Претходно «
Следно »