Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ОРЕЛ ОДЛЕТА СО ДЕТЕ: Орел со канџите фати дете и се обиде да одлета со него!

User Rating

Орел во еден парк во централна Австралија се обидел да одлета со едно дете откако претходно со канџите го фатил за главата и џемперот, јавија денеска медиумите.

Група луѓе, кои заедно со момчето учествувале во популарната програма за запознавање со дивината во тој парк, „вџашено гледале“ како австралискиот орел фаќа едно дете за главата, коеј успеало да побегне и помине без сериозни повреди, јави Би-Би-Си.

Момчето, за кое се верува дека има меѓу шест и осум години, се здоби само со „површински гребнатинки по лицето“.

loading...

Кристин О`Конел, која на 6 јули, кога се случил инцидентот претстојувала заедно со својот сопруг во паркот, рече за Би-Би-Си дека орелот „слетал право на момчето на оддалеченост од околу 15 метри“.

Орелот го фатил момчето за зелениот џепмер и се обидел да го подигне во воздух пред да интервенира персоналот во паркот, додаде таа.

Од паркот порачаа дека истрагата за инцидентот е во тек, како и дека орелот нема да биде дел од програмата додека таа не се спроведе до крај.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ