Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ПОВРЕДЕН ФУДБАЛСКИ СУДИЈА: Навивач на Пелистер приведен откако со тврд предмет го погоди судијата во глава

User Rating

Натпреварот меѓу Академија Пандев и Пелистер кон средината на првото полувреме беше во неколкуминутен прекин заради немил настан во кој беше инволвиран навивач на Пелистер и помошникот судија, пишува ГОЛ.МК.

-Со тврд предмет член на малкубројната навивачка група од Битола го погоди во главата помошниот судија Гоце Петрески од Скопје. Припадниците на МВР веднаш го приведоа, а натпреварот продолжи, откако на судијата му беше укажана лекарска помош.По првиот дел Академија Пандев и Пелистер играат 0-0, а битолчани од првиот натпревар донесоа предност од 2-1, пишува порталот.

Видеото кое го објави ГОЛ.МК погледнете го во продолжение

loading...

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ