Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ПРЕКИНАТО ГОЛЕМОТО ДЕРБИ:Претсеателот на ПАОК влезе на теренот со пиштол

53%
User Rating

Дерби натпреварот на 25. коло во грчката Суперлига се играше во Солун, каде ПАОК го пречека АЕК.

Натпреварот не го дочека својот крај поради немилите сцени во финишот на натпреварот, кога на ПАОК му беше поништен регуларен гол за 1:0 со кој ќе дојдеше до важна победа во борбата за титулата.

loading...

Следуваше тотален хаос. Играчите и навивачите на ПАОК протестираа, а потоа се случи и една неверојатна сцена.

На теренот се појави претседателот на ПАОК Иван Савидис кој ги загуби трпението, а сите останаа во неверување кога се виде дека првиот човек на клубот од Солун на појасот има пиштол.

Натпреварот е прекинат и останува да се види конечниот епилог.

loading...

2 Comments

  1. Vistinata koja boli

    Neviden primitivizam !

  2. Zoran

    Abe ajde pistol! Sikupil covekot telefon od Tetovo.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ