Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА: Погледнете како се купуваат гласови на гласачко место!

21%
User Rating

Во Црна Гора денес се одржуваат претседателски избори, на кои освен актуелниот претседател Мило Ѓукановиќ, кандидирани се уште тројца други кандидати со шанса да се приближат во резултатите

Опозициската „Демократска Црна Гора“ до локалните медиуми испрати снимка на која, како што се сомневаат, се одвива купување на гласови во еден од изборните штабови на ДПС.

Тие наведуваат дека купувањето на гласови се одвива во штабот на ДПС во Беране, а парите наводно се давале за патни трошоци.

loading...

На снимката која кружи на социјалните мрежи се гледа како бившиот одборник на ДПС Беране Радош Раичевиќ, како брои пари.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ