(Видео)ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА: Погледнете како се купуваат гласови на гласачко место!

  • April 15, 2018

Во Црна Гора денес се одржуваат претседателски избори, на кои освен актуелниот претседател Мило Ѓукановиќ, кандидирани се уште тројца други кандидати со шанса да се приближат во резултатите

Опозициската „Демократска Црна Гора“ до локалните медиуми испрати снимка на која, како што се сомневаат, се одвива купување на гласови во еден од изборните штабови на ДПС.

Тие наведуваат дека купувањето на гласови се одвива во штабот на ДПС во Беране, а парите наводно се давале за патни трошоци.

На снимката која кружи на социјалните мрежи се гледа како бившиот одборник на ДПС Беране Радош Раичевиќ, како брои пари.

Претходно «
Следно »