Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ПУКА, ФРЛА НОЖЕВИ, ДАВА КОМАНДИ: Запознајте го Туркменистанскиот претседател!

5%
User Rating

Туркменистанскиот претседател е снимен како ги прикажува своите воени вештини – пука, фрла ножеви, наредува напад. Тоа не е се. Има и видео на кое пее.

Како што пренесува британскиот „Телеграф“, Гурбангули Бердимухамедов за потребите на спотот е снимен во полна воена опрема, со очила за сонце и „опасен изглед“.

loading...

На видеото тој пука од автоматско оружје и пиштол, фрла ножеви со голема прецизност, издава наредби на хеликоптерот да изведе напад на мета. За целото тоа време му аплаудираат построените офицери од туркменистанската војска.

Во прилог на емитуваната снимка на државната телевизија наведува како Бердимухамедов ја покажал својата воена спремност и демонстрирал прецизност.

Меѓутоа, на Јутјуб е поставена и верзија која објавијла група на опозициски активисти, која целата снимка ја поткрепила со музика, но и со сцени од познатиот филм на Арнолд Шварценегер „Командос“.

Но тоа не е се. Туркменистанскиот лидер ја прикажа и својата нежна страна.

На другата видео-снимка своите атлетски вештини ги заменил со оние музичките. Тој на своите сограѓани им покажал како „владее“ со синтисајзер и гитара.

loading...

1 Comment

  1. Kurafte

    isto kako fikusov nas

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ