(Видео)ПУТИН ИГРАШЕ ФУДБАЛ СО ИНФАТИНО ВО КРЕМЉ: На 100 дена пред почетокот на Мундијалот, Путин и Инфантино играа фудбал

  • March 6, 2018

Претседателот на Русија Владимир Путин и претседателот на ФИФА Џани Инфантино играа фудбал во зелената гостинска соба на Кремљ

Снимката е објавена на официјалниот интернет сајт на Меѓународната фудбалска федерација. Како што се наведува на сајтот на ФИФА, на видео-снимката Англичанецот Вејн Руни, Бразилецот Роналдо, Мексиканецот Хорхе Кампос, Нигериецот Џеј Џеј Окоча, Австралиецот Хари Кјуел, Јапонецот Хидетоши Наката и други ѕвезди кои ги претставуваат сите екипи-учесници на претстојниот Мундијал жонглираат со топка.

„Дури и претседателот на ФИФА Џани Инфантино и претседателот на Русија Владимир Путин учествуваа во филмот и си додаваа топка“, се наведува во соопштението.

До почетокот на Светското првенство, кое започнува на 14. јуни со натпреварот Русија и Саудиска Арабија во Москва, останаа сто дена. На снимката фудбалерите жонглираат 90 пати, а последните 10 се подавањата помеѓу Инфантино и Путин. Последен контект со топката има претседателот на Русија кој ја удира со глава.

Претходно «
Следно »

loading…