(Видео)ПУТИН И МЕРЕКЛ ОДРЖАА ЗАЕДИЧКА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: Билатерална средба помеѓу Путин и Меркел во рускиот град Сочи

  • May 18, 2018

Германската канцеларка Ангела Меркел ја започна официјална посета на Русија со средба со рускиот претседател Владимир Путин во рускиот град Сочи. Меѓународните прашања се на дневен ред на билатералните разговори.

Се очекува шефовите на држави да разговараат за ситуацијата околу иранскиот нуклеарен договор, украинската и сириската криза.

 

Vladimir Putin, Angela Merkel Hold Joint Press Conference in Russia's Sochi

Vladimir Putin, Angela Merkel hold joint press conference in Russia's Sochi

Posted by Sputnik on Friday, 18 May 2018

Претходно «
Следно »