(Видео)РАКОМЕТОТ НЕ СПОЈУВАШЕ, И ТОА ГО ГУБИМЕ: Емотивна разделба на Вардарки од навивачите – ерупција во салата „Јане Сандански“

  • April 14, 2018

 

Ракометарките на Вардар на најдобар можен начин се збогуваа со публиката во „Јане Сандански“, откако успеаја да го прегазат Митјиланд со високи 32-25. Ова воедно беше и последен натпревар на бројни ракометарки кои сезонава ги бранат вардаровите бои, а по последниот судиски свиреж беше многу емотивно, како на теренот, така и на трибините…

Видео/Фото: Sport1.mk

Претходно «
Следно »