Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)РЕАКЦИЈАТА НА ПУТИН СИТЕ ГИ КРЕНА НА НОЗЕ: Видел како обезбедувањето турка стар работник

100%
User Rating

Претседателот на Русија, Владимир Путин забележал како неговото обезбедување во еден момент турка ветеран кој одел паралелно со него на страна. Рускиот претседател тогаш се свртел и му пришол на работникот.

На снимката се гледа како шефот на државата во придружба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Израел, Бењамин Нетанијаху се движи кон Александровски сад, каде положил цвеќе на споменикот на Непознатиот јунак.

loading...

Во тој момент обезбедувањето почнало да го турка ветеранот кој се обидувал да му пријде на претседателот. Путин го забележал, го одвел на страна, му ја стиснал раката и го повикал заедно да отидат со споменикот за да положат цвеќе.

loading...

2 Comments

  1. grobar ...

    Alooo Infomax najposle se popravivte … bese krajno vreme,neli????????????????????

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ