Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)РУСИТЕ КРЕНАА ВО ВОЗДУХ ВОЕНА БАЗА: Министерството за одбрана на Русија објави снимка од уништувањето на сопствена воена база!

User Rating

Во серија на контролирани експлозии уништена е воената база со касарни и магацини во Чукотки

Министерството за одбрана на Русија донесе одлука базата во Чукотки да се уништи, односно да се рекултивира затоа што истата не и е потребна на Руската армија. Оваа работа е изведена од страна на инженерските единици на 23. декември, а денес беше објавена снимката од рушењето на базата со помош на експлозивни средства и инженерски машини.

loading...

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ