Wednesday, 21/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)РУСИТЕ КРЕНАА ВО ВОЗДУХ ВОЕНА БАЗА: Министерството за одбрана на Русија објави снимка од уништувањето на сопствена воена база!

User Rating

Во серија на контролирани експлозии уништена е воената база со касарни и магацини во Чукотки

Министерството за одбрана на Русија донесе одлука базата во Чукотки да се уништи, односно да се рекултивира затоа што истата не и е потребна на Руската армија. Оваа работа е изведена од страна на инженерските единици на 23. декември, а денес беше објавена снимката од рушењето на базата со помош на експлозивни средства и инженерски машини.

loading...

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ