Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)РУСКАТА АВИЈАЦИЈА СО ХИРУШКА ПРЕЦИЗНОСТ: За помалку од еден месец, уништени позициите на терористите и ликвидирани над 2.500 терористи!

53%
User Rating

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека терористичките организации ИСИС и Ал Нусра фронт ги претрпеле најтешките губитоци во последните неколку месеци

Обидите на Нусра фронт и ИСИС на западот и истокот на Сирија во последните неколку недели, се завршија како неуспешни; милитантите ги претрпеа најтешките губитоци во последнит неколку месеци, изјави портпаролот на Министерството за одбрана на Русија генерал-мајор Игор Конашенков.

Координирани во време и правец во нападите на врз позициите на сириските трупи во провинициите Идлиб и Дејр ел Зор со поддршка на воздухопловните сили на Русија, успешно се неутрализирани, а напаѓачите се уништени, истакнува тој.

loading...

„Терористичките групи ИСИС и Ал Нусра ги претрпеа најтешките губитоци во последните неколку месеци. Со ефикансите акции на руската авијација е нанесена значајна штета на борбениот потенцијал на Нусра и ИСИС“, нагласува тој.

„Во ракетните напади на руските воздушни сили од 19.до 29. септември се потвдени повеќе од 2.359 убиени борци и околу 2.700 ранети“, додава тој.

loading...

1 Comment

  1. Trpe

    Zatoa pak zagrizena za teroristite gi pusti vo svoite bazi odtamu da deluvaat

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ