Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)РУСКИТЕ БОМБАРДЕРИ ПРОДОЛЖУВААТ ДА ГИ ТОЛЧАТ ТЕРОРИСТИТЕ: Руските стратешки бомбардери и денес активни во Сирија!

100%
User Rating

Воздушно-космичките сили на Русија продолжуваат со обезбедувањето на помош на сириските владини сили во уништувањето на меѓународната терористичка организација ИСИС

Бомбардерите ТУ-22М3, полетувајќи од територија на Русија, прелетувајќи над Ирак и Иран, изведоа напад над терористички објекти во подрачјето на градот Абу Кемал во провинцијата Дејр ел Зор.

Над територијата на Сирија бомбардерите биле пратени од ловци СУ-30СМ од аеродромот Хмејмим. Мети на нападот биле складишта на оружје и муниција на терористите, како и командни центри на ИСИС.

loading...

Средствата на објективна контрола потврдуваат дека две мети се погодени. По завршувањето на задачите руските авиони се вратиле во своите бази.

loading...

1 Comment

  1. MOLOTOV

    Nema mnogu igranje so SILA!!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ