Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)РУСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ВО ФИЛМСКА АКЦИЈА: Филмско апсење на украински шпион на Крим!

5%
User Rating

Федералната служба за безбедност уапси Украинец кој се сомничи за шпионажа, соопшти прес службата на ресорот

Операцијата е изведена на 11. фебруари, а уапсен е Константин Давиденко, како што е наведено, по задача на украинските специјални служби собирал информации кои претставувале државна тајна.

loading...

Тој ги делел информациите за Руската гарда и службеници на ФСБ кои можел да ненесат штета по државната безбедост.

Подигната е кривична постапка за шпионажа, а во тек е и истрага.

Украинското министерство за надворешни работи соопшти дека ги проверува информациите.

loading...

2 Comments

  1. Slavomakedon

    Prezumpcija na nevinost nema u demokratska Rusija?

  2. Trpe

    Nema ako imase Ruaija ke zavrsese kako Makedonija kade sto sarenite pravea sto sakaa a Grujo gi slusase “nasite zapadni prijateli” koi mu go skroija kjurkot i patem ke ni ja unistat drzavata na “demokratski nacin” so “novata reformska vlada za zivot na site” marioneti koi gi postavija tokmu za taa cel!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ