Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)РУСКИ ТЕРМИНАТОР ВО РАЦЕТЕ НА РУСКАТА ГАРДА: Најновата снајперска пушка „Точност“ влезе во арсеналот на руските специјалци!

5%
User Rating

Најновата снајперска пушка „Точност“ влезе во арсеналот на Федералната служба за безбедност (ФСБ), Федералната служба за заштита (ФСО) и Руската гарда, а испораките почнуваат оваа година, рекол за новинарите генералниот директор на Централно научно-истражувачкиот институт за прецизно машинство Дмитриј Семизоров

„Оваа година ФСБ, ФСО и Руската гарда ја усвоија најновата снајперска пушка ‘Точност’. Сега се одлучува за прашањето на сериската испорака“ , рекол Семизоров за Спутник.

Пушката се произведува во две верзии: калибар 8.6/69 и 7.62/52 милиметри, истакнал генералниот директор на Институтот.

loading...

loading...

1 Comment

  1. Stranec

    Bilo kakov da e kalibarot, mora da ni pomognete barem so 100 vakvi puski, pazhalusta !!!
    Vojna krvava doagja doprva vo Makedonija. Mora da rascistime so domasnoto gjubre I aljbanskata iridenta ednas zasekogas.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ