(Видео)СИТЕ ИСПАДИ НА ЈУНКЕР: Го штипна премиерот за задник и му испрати бакнеж пред камери!

  • May 15, 2018

Е ова е навистина незгоден момент!

Да си премиер на балканска држава, а Европеец да те штипне за задник и да ти прати ” бацка ” пред новинарите.

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ вака ја објасни нежноста на претсетедателот на Европската Комисија , Жан Клод Јункер: ” Инаку тој постојано сака да се гушка и бацува, тоа е баш симпатично”.

Но има и други комични ситуации со него погледнете:

 

Радар.мк

Претходно «
Следно »