Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)СПЕКТАКУЛАРЕН ОГНОМЕТ ВО МОСКВА: Заврши прославата на 73.годишнината од победата над фашизмот!

100%
User Rating

Во Москва со испалување на плотуни и празничен огномет завршена е прославата на 73.годишнината од победата во Втората светска војна


Градските власти истрелале плотуни од 16 места во градот, а во 17 паркови се организирани огномети.

loading...
loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ