(Видео)СПЕКТАКУЛАРЕН ОГНОМЕТ ВО МОСКВА: Заврши прославата на 73.годишнината од победата над фашизмот!

  • May 9, 2018

Во Москва со испалување на плотуни и празничен огномет завршена е прославата на 73.годишнината од победата во Втората светска војна


Градските власти истрелале плотуни од 16 места во градот, а во 17 паркови се организирани огномети.

Претходно «
Следно »