Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ТЕНК СЕ ЗАБИ ВО ЕЛЕКТРИЧЕН СТОЛБ: Белоруски Т-72 изгуби контрола додека се движеше по главната улица во Минск!

7%
User Rating

Белоруски тенк Т-72 за време на воената парада по повод Денот на независноста, кој во таа земја се слави на 3-ти јули, се заби во столб на една од централните улици во Минск, наведуваат медиумите

Пробата на воената парада е одржана вчеравечер, а вкупно учествувале 220 единици на воената техника.

Тенкот се движел по главната улица во колона на воената техника, но одеднаш излетал од неа, по што се забил во столбот и едно дрво.

Иако на тротоарот имало луѓе, во оваа незгода за среќа никој не е повреден.

Инцидентот се случил на улицата „Независност“, наспроти филмското студио „Белорусфилм“.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ