Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ТОТАЛНО УНИШТУВАЊЕ НА ТЕРОРИСТИТЕ: Руското воздухопловство ги интензивира нападите, терористите немаат каде да бегаат!

100%
User Rating

Руското воено воздухопловство овој месец ги интензивираше нападите на позициите на Исламската држава во Сирија.

Како што соопшти портпаролот на руското Министерство за одбрана, генерал-мајор Игор Конашенков, во сириската провинција Деир Ез Зор, авијацијата на руските воздушно-вселенски сили уништила нов команден центар на терористичката организација Исламска држава.

„Потврдена е ликвидација на 34 милитанти, уништени се пет џипови на кои што беа инсталирани тешки митралези, а уништени се и две возила со муниција“, изјави Конашенков.

loading...

Неодамна, руското воено воздухопловство ликвидираше над 300 припадници на Исламската држава, а деновиве две руски подморници лансираа крстосувачки ракети од типот „Калибар“ и исто така уништија командни центри и складишта со муниција на Исламската држава на истокот на Сирија.

Конашенков нагласи дека нападите на позициите на Исламската држава се во рамките на поддршката која што руските сили ѝ ја даваат на сириската армија која што моментално се бори против џихадистите на Исламската држава во близина на градот Деир Ез Зор на истокот од Сирија.

loading...

1 Comment

  1. Trpe

    Neka gi unisti site inaku Amerika ke gi sobere i ke ni gi prati kaj nas na Balkanot da rovarat ovde !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ