Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

(Видео)ФАТЕНИ НА ДЕЛО И СНИМЕНИ: Еве како СДС поткупува граѓани во ромското маало во Штип, додека полицијата ги чува!

25%
User Rating

СДСМ повторно се фатени на дело како поткупуваат гласачи делејќи им прехрамбени производи. Овој пат поткуп владејачката партија врши во штипско ромско маало каде во недела на 29-ти април ќе се одржи вториот круг од локалните избори

Ова е само уште една потврда дека паниката од пораз кај СДСМ е голема, но ова е и доказ повеќе за еклатантното кршење на изборниот законик.

loading...

Имено, поддршката која граѓаните ја покажуваат кон ВМРО-ДПМНЕ, во повеќе места ги тера од владеачката партија да даваат поткуп, во обид да дојдат до глас повеќе. Делото поткуп е едно од најголемите прекршувања на изборниот законик, според експертската јавност со ваквите потези од страна на СДСМ, се поставува сериозно прашање дали овие избори може да бидат прогласени за фер и демократски.

Медиумите пред само неколку дена пишуваа дека СДСМ и Благоj Бочварски продолжуваат со бескруполозната црна кампања против кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Штип, Илчо Захариев во пресрет на вториот круг од локалните избори.

Подмолната црна кампања на СДСМ во Штип продолжи со делење запалки со името на Илчо Захариев, на кои е заокружен со гласачкиот број на СДСМ.

Инаку како даваат поткуп на дело беа фатени партиски активисти на СДСМ и од други делови на државата, но полицијата предводена од Спасовски место да почне да ги решава овие случаи, штитенички се поставува гледајќи го поткупот.

loading...

2 Comments

  1. Ag`r

    Policijata ne treba da bide vodena nitu od Spasovski, Cavkov…..Mujo ili Haso…Koga policijata ke bide vodena od interesite na drzavata I sekoja politicka organizacija bi bila podlezna na zakonot ili izborniot zakon kako klubski timovi togas nebi se slucuvale vakvi maloumni dejstvija od maloumni pol. gangovi

  2. Trpe

    Policijata e kakp stoka koj ke dojde da gospodari tie izvrsuvaat na golema radost na Bejli i EU ambasadorite koi na vakov nacin ja praktikuvaat demokratijata bidejki tokmu tie se kreatori na marionetskata vlada koja semo na vakov nacin moze da opstane !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ